İzmit Fotoğraf Evi

Çamlıtepe Vesikalık & Biyometrik

Toplumsal yaşamın her alanında sık sık vesikalık ya da biyometrik fotoğraf ihtiyacı doğar. Genelde son 6 ay içinde çekilmemiş resimler kurumlarda kabul görmez. Bu yüzden yeni çekim yapılması gerekmektedir. Çamlıtepe vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi hizmetimiz ile sizlere ihtiyaçlarınız doğrultusunda profesyonel olarak hizmet sunmaktayız. Yüzün cepheden göründüğü ve gölge ya da ışık gibi yapay yansımaların kullanılmadığı ham fotoğraflara vesikalık fotoğraf denir. Özellikle ICAO tarafından belirlenen bazı kurallar var. Örneğin göz kapalı olamaz ya da profilden çekilemez. Günümüzde fotoğrafçılık teknolojisi en iyi dönemini yaşamaktadır ve ortalama 15 dakika içerisinde fotoğraflar hazır olmaktadır. Biyometrik  fotoğraflar ise, ICAO standartlarına göre çekilmektedir. Özel bir vesikalık türüdür ve genelde pasaport ya da kimliklerde kullanılmaktadır. Özellikle beyaz fon kullanılması gerekiyor. 50 mm X 60 mm ölçüleriyle çekilmektedir. Güncel hayatın içerisinde vesikalık ihtiyacı çok sık olur. Sadece yetişkinler için değil çocuk ve genç yaştaki bireylerden de dönemsel olarak biyometrik vesikalık fotoğraf talep edilebiliyor.  Hayatınızın her alanında gerekli olabilecek bu fotoğraflar için Çamlıtepe vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Önceki yazılarımızı inceleyerek çekimlerimiz hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

çamlıtepe vesikalık & biyometrik

Biyometrik Fotoğraf Nerelerde Kullanılır?

Bir biyometrik fotoğrafın kullanım alanı oldukça geniştir. Biyometrik fotoğraf çektirmek için hangi belge ya da kimlik için kullanılmak üzere çektirmek istediğinizi bize bildirmeniz gerekmektedir. Kullanılan yere uygun boyut ve özellik doğrultusunda çekim yapmaktayız. Bu sayede çekilen biyometrik fotoğraf kullanım amacına uygun olabilecektir. Tüm kurallar kişinin yüz biyometrisinin kolaylıkla tespit edilebilmesi içindir. Biyometrik fotoğraf günümüzde vesikalık fotoğraf çeken tüm fotoğraf stüdyolarında çekilebilmektedir. Ücreti standart vesikalık ile neredeyse aynıdır. Çamlıtepe vesikalık & biyometrik fotoğraf için sizlere bu hizmeti sunmaktayız. Bizimle iletişime geçerek vesikalık ve biyometrik fotoğraf çektirebilirsiniz. Biyometrik fotoğraf yüz tanıma sistemleri gibi teknolojilerde kullanılan ve kişinin biyolojik özelliklerini tanımlamak için kullanılan bir fotoğraf türüdür. Genellikle resmi kurumlar tarafından kimlik tespiti veya kimlik doğrulama amaçları için kullanılmaktadır. Örneğin pasaport, sürücü belgesi, kimlik kartı, vize başvurusu, ehliyet yenileme gibi işlemler için biyometrik fotoğraf gerekmektedir. Nikah işlemleri için de biyometrik fotoğraf gerekebilmektedir. Nikah işlemleri için gerekli evraklardan biri olan nüfus cüzdanı için biyometrik fotoğraf çektirilmesi gerekebilmektedir. Bunun için gerekli belgeler ülkeye ve yönetmeliğe göre değişmektedir.

Sizde vesikalık ve biyometrik fotoğraf çekimi yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

çamlıtepe vesikalık ve biyometrik fotoğraf çekimi

Vesikalık Fotoğraf Nerelerde Kullanılır?

Vesikalık fotoğraf birçok yerde kullanılmaktadır. Resmi yerlerden özel alanlara, kayıt işlemlerinden günlük hayattaki işlere iş başvurusu, okul kayıtları ve ya diğer alanlarda son derece ihtiyaç duyulabilmektedir. Vesikalık Fotoğraf çektirirken fotoğrafını vereceğiniz kişi yahut kuruma göre poz vermeniz gerekebilmektedir. Bu sebeple Çamlıtepe vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi için bize bu bilgiyi vermeniz gerekmektedir. Profesyonel ekibimiz poz ve duruş hakkında sizlere gerekli bilgiyi vermektedir. Bu noktada saç ve makyaj tercihinden kostüm seçimine kadar birçok faktör oldukça önem arz etmektedir. Vesikalıkların fotoğraflarda görüntü kalitesi ve çözünürlüğü de oldukça önemlidir. Bir diğer önemli faktör ise özellikle güncel fotoğraf olmasıdır. Son 6 ay içerisinde çekilen vesikalık fotoğraf olması gerekmektedir. Saç renginin güncel olması, gözlerde lens kullanılmaması ve saç-sakal tıraşının standart olması oldukça önemlidir. Çok sert bir ifade yahut fazla mimik göstermek doğru değildir. Vesikalık fotoğraf, vatandaşlık kimlik belgesi, noter işlemleri, banka, çek-senet işlemleri, diploma, sertifika gibi belgelerin çıkarılması gibi süreçlerde tüm özel ve resmi kurumlar tarafından talep edilebilmektedir. Fotoğraf çekimlerinde ise çok sert bir ifade yahut fazla mimik göstermek doğru değildir. Hayatınızın her alanında gerekli olabilen bu fotoğraflar için bizimle iletişime geçerek Çamlıtepe vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

İnstagram adresimizi takip ederek çekimlerimiz hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

1 thought on “Çamlıtepe Vesikalık & Biyometrik”

  1. Geri bildirim: Yenikent Vesikalık & Biyometrik - İzmit Fotoğraf Evi

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram