İzmit Fotoğraf Evi

Körfezkent Vesikalık & Biyometrik

Resmi olarak belirlenmiş kurallar ve ölçülere uygun olarak nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport, vize gibi resmi işlerde ve belgelerde kullanılabilecek nitelikte biyometrik fotoğraflar stüdyomuzda çekilmektedir. Standart ölçülerin gerekli olmadığı iş başvuruları, yaka kimlik kartları gibi yerlerde kullanılan vesikalık fotoğraf çekimlerini de yapmaktayız. Körfezkent vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimleri için stüdyomuza gelerek bilgi alabilir ve profesyonel çekimler gerçekleştirebilirsiniz. Vesikalık fotoğraf,  belirli bir boyuta ve kompozisyona sahiptir. Vesikalık fotoğraflar, genellikle yüzün net ve doğru bir şekilde görüldüğü, belli bir boyuta ve ölçütlere uygun, kişinin kimliğini doğrulamak için kullanılan basit fotoğraflardır. Biyometrik fotoğraf ise, kişinin biyometrik verilerini içeren ve kimlik doğrulaması için kullanılan fotoğraftır. Biyometrik veriler, parmak izi, yüz tanıma, iris tanıma, el geometrisi gibi kişiye özgü fiziksel veya davranışsal özellikleri ifade etmektedir. Bu fotoğraflar, yüzün net bir şekilde görüldüğü ve diğer biyometrik özelliklerin de algılandığı fotoğraflardır. Bu tür fotoğraflar, kimlik doğrulama veya güvenlik sistemlerinde kullanılarak kişilerin tanınmasını sağlamaktadır. Körfezkent vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi hizmetimiz ile sizlere profesyonel bir hizmet sunmaktayız.

Sizde vesikalık ve biyometrik fotoğraf çekimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi

Vesikalık & Biyometrik Fotoğraf Arasındaki Fark Nedir?

Vesikalık fotoğraf ve biyometrik fotoğraf kimlik tespiti amacıyla kullanılan fotoğraf türleridir. Ancak aralarında bazı farklılıklar vardır. Körfezkent vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi hizmetimiz için bu farkları sizin için hazırladık. Vesikalık fotoğraf genellikle pasaport, ehliyet veya kimlik gibi belgelerde kullanılan bir portre fotoğrafıdır. Genellikle 3×4 cm veya 4×6 cm boyutlarında olur ve özellikle belirli bir alana yerleştirilen bir çekimdir. Bu tür fotoğraflarda kişinin belirli bir yüz ifadesi veya bakış açısı gerekmez. Ancak genellikle yüzün tamamı görünür olması gerekmektedir. Vesikalık fotoğraf kuralları ülkeden ülkeye değişebilmektedir. Ancak genellikle belirli boyut, arka plan ve baskı kalitesi gibi kriterler belirlenmektedir. Biyometrik fotoğraf ise kişinin kimlik tespiti amacıyla kullanılmak üzere dijital olarak taranmış bir fotoğraftır. Biyometrik fotoğraflar yüz tanıma teknolojileri tarafından otomatik olarak işlenebilmektedir. Bu nedenle yüzün belirli bir açıdan, belirli bir boyutta ve belirli bir arka plan renginde çekilmesi gerekmektedir. Özetlemek gerekirse, vesikalık fotoğraf belirli bir boyut ve kalite kriterlerini karşılaması için çekilen portre fotoğraftır. Biyometrik fotoğraf ise yüz tanıma teknolojileri için taranabilir bir fotoğraf olmak üzere belirli özelliklere sahip çekimdir. Körfezkent vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimleri ve diğer çekimlerimiz için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

körfezkent vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi

Körfezkent Vesikalık & Biyometrik Fotoğraf Çekilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Vesikalık ve biyometrik fotoğraf çekimleri için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Biyometrik fotoğraf için öncelikle yüzünüzde makyaj olmadan gözlük, kolye, küpe, piercing vb. aksesuarların çıkmış olması gerekmektedir. Tesettürlü bayanlar için bone alında gözükmeyecek şekilde kaşlardan en az 1cm pay bırakılarak yüzünün tam görünmesi gerekmektedir. Erkekler için sakal ve bıyık ile ilgili bir kural yoktur. Saçlar gözleri kapatmamalı ve fotoğraf çekilirken doğrudan kameraya bakılmalıdır. Başın konumu dik olmalı, baş herhangi bir yöne dönük olmamalıdır. Fotoğraf, gülme vb. mimikler olmadan, ağız kapalı olarak çekilmelidir. Fonda gölgeler oluşmamalıdır. Fotoğrafta “kırmızı-göz” bulunmamalıdır. Fotoğrafta şapka, başlık, pipo, vb. nesneler bulunmamalıdır. Körfezkent vesikalık & biyometrik fotoğraf çekim ekibi sizlere tüm kurallar için yardımcı olmaktadır. Vesikalık fotoğraflar için ise kişinin tam yüzü ve omuzları görünmelidir. Gözlük veya aksesuarlar yüzü kapatmamalıdır. Camlar yansımıyor olmalı ve gözlük takan kişinin gözleri açıkça görünmelidir. Kişinin yüz ifadesi nötr olmalıdır. Gülümsemek veya asık surat yapmak, kişinin gerçek yüz ifadesini yansıtmadığından uygun değildir. Saçlar yüzü kapatmamalı ve düzenli olmalıdır. Yüzü örten veya gölgelendiren saç stilleri kullanılmamalıdır. Tüm bunlara dikkat edildiğinde ortaya kurallara uygun olarak çekilen fotoğraflar çıkmaktadır.

Vesikalık & biyometrik fotoğraf çekimi için bizleri instagram adresimizden de takip edebilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram